x
sadsad x
asdasd
Bebek Losyonu
Filtreyi Temizle ×
Sıralama seçin
Toplam 21 ürün gösteriliyor.

Bebek Losyonu

Yeni doğan bebeklerin cildi çok hassastır ve her şeye duyarlı olması, ince yapısı, yetişkinlere göre daha az yağlı olması ve daha narin olması nedeniyle mikrop ve tahrişlere karşı açıktır. Bu sebeple bebek cildin sağlığı için ebeveynlerin bazı öneriler alması gerekebilir. Bu noktada öne çıkan bebek losyonu ürünleri bebeklerin hassas ciltlerine uygun şekilde çeşitli ihtiyaçları gözetilerek hazırlanmıştır. Özellikle yeni doğan bebeklerin ciltlerinin havaya alışma sürecinde bazı olumsuz etkiler görülebilir. Bu losyonlar bebek ciltlerini bazı olumsuz durumlara karşı korumaya yardımcı olur.

Bebek losyon ürünleri bebeklerin ultra hassas cildinin ihtiyaç duyduğu tüm bakımı sağlar. Yetişkin cildine göre daha ince olan bebek cildi, daha hızlı su kaybeder ve bunun sonucunda daha kolay, daha hızlı şekilde kurur. Özellikle 5 yaşından daha küçük olan çocukların cildi ise daha geçirgendir. Bu da temas ettiği maddelerin cilde daha kolay geçeceği anlamına gelmektedir. Sonuç olarak bebek cildinde, yetişkin cildine oranla daha fazla cilt reaksiyonu ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bebek losyonu nedir ne işe yarar bakarsak bebeklerin cildine özel olarak üretilen özel bir formülle bakımı sağlanabilir.

Bebek Losyonu Çeşitleri

Farklı markalar tarafından üretilen ve geniş çeşitliliğe sahip olan bebek losyonu çeşitleri arasından bir tercihte bulunurken kullanım kolaylığı sağlayarak bakım süreci kolaylaştırılır. Losyonlar, bebeklerin hassas cildinde kullanılacak yumuşaklığa sahip özel olarak formüle edilir. Bebeklerin hassas ciltlerine uygun olarak, farklı ihtiyaçları gözetilerek hazırlanan losyon çeşitleri mevcuttur. Bebek losyonu çeşitleri şu şekilde özetlenebilir:

  • Bebeklerin yüz ve vücutlarının kuru olmasından kaynaklı meydana gelen tahrişlerin önüne geçebilmek için ve güneşin zararlı ışınlarından korunmak için kullanılabilir.
  • Pişiği önlemek ve oluşan pişiği önlemek için bebek losyon çeşitleri mevcuttur.
  • Bebekler için ve onların vücut hassasiyetleri göz önüne alınarak hazırlanan bebek losyonları, egzama ve alerji gibi sorunlardan kaçınmak için üretilir ve kokusuz ürünler mevcuttur.
  • Bebeklerde kullanılan cilt bakım ürünlerinin üzerinde genellikle pH değerleri vardır. pH maddelerin asidik ve alkali seviyesini ölçer ve bebek cildinin pH seviyesine yakın bir ürün tercih edilmelidir.

Bebek Losyonu Nasıl Kullanılır?

Yenidoğanların ciltleri temelde en dış katmanın altında son derece nemlidir ve odadaki kuru hayata maruz kalması sonucunda veya banyo sonrası kuruyabileceğinden dolayı losyonlar kullanılmalıdır. Bebek losyonu nasıl kullanılır genel olarak bakarsak ilk aşamada direk olarak bebeğin cildine sürmektense öncelikle elinize bir miktar losyon alarak sürmenizi ve sonrasında bebeğin cildine yedirmenizi tavsiye ediyoruz. Bebeklerin cildinin direk yağlı bir ürüne maruz kalmaması için az az sürmek daha etkili bir kullanım sağlar. Ardından dairesel hareketlerle uygulanabilir.

Bebek losyonu sürerken sırt bölgesini de en sona bırakmanızı öneriyoruz. Bebek vücut losyonu kullanırken önce parmağınıza losyonu alın ve ardından cilde sürebilirsiniz. Bebek losyonu için istediğiniz zamanı seçmeniz mümkündür fakat en verimli süre banyo veya alt değiştirme sonrasıdır. Banyo yaptıktan sonra bebek cildi yumuşar. Yumuşadığı zamanda nemi daha kolay çeker. Bebeğinizin altını değiştirdikten sonrasında bebeğin daha rahat zaman geçirmesi ve pişiğin önlenebilmesi için losyon sürmeniz önerilir. Yani günde bir defa bebek losyonu kullanımını öneriyoruz. Bebek losyonu tavsiye niteliğinde olan ürünleri dermogiz.com üzerinden inceleyerek sağlayabilirsiniz.

Bebek Losyonu Faydaları

Bebek losyonları hassas bebek ciltlerine göre tasarlanan cilt bakım ürünleridir. Bebeklerin cildi oldukça hassas ve narindir. Bu da devamlı şekilde bakıma ihtiyaç duyduklarının göstergesidir. Bebek derisi, yapısı itibariyle pullanma ve dökülmeye meyillidir. Üstelik bebeklerde sıklıkla kuruma problemi de görülür. Bu noktada bebek losyonu faydaları da göz önüne alındığı zaman şu şekilde özetlenebilir:

  • Bebek losyonu sayesinde bebeklerin cildi yoğun şekilde nemlenir, cildin tahriş olması önlenerek pişik tarzı sorunlara engel olunur.
  • Değişen iklim şartları ile cildin bazı tepkiler vermesi mümkündür. Bebek losyonları kullanımı genellikle ısı değişimi ve mevsim geçişlerinde cildinde görülen sorunların giderilmesi için birebirdir.
  • Düzenli olarak bebek losyonu kullanılırsa, en önemli sorunlardan olan pul pul dökülmeler görülmez üstelik bebeklerin cildi kurumaz.
  • Rahat bir bebek uykusu için vücut losyonları oldukça önemlidir. Üstelik bebek losyonu içinde çeşitli doğal ya ve aromalar olduğu için besleyici ve onarıcıdırlar.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.