x
sadsad x
asdasd
Çatlak Bakımı
Filtreyi Temizle ×
Sıralama seçin
Toplam 4 ürün gösteriliyor.

Çatlak Kremi

Cildimiz, vücudu baştan son saran bir örtü görevi görür. Özellikle ergenlik dönemlerinde ve vücudun gelişim dönemlerinde de çatlaklar görülebilir. Bunun dışında hamilelik ve ani kilo alıp verme gibi durumlarda çatlak sorununu meydana getirmektedir. Bu durumlar nedeniyle birçok kadında karın, kalça, baldır, bacak ve göğüs gibi bölgelerde çatlak sorunu görülmektedir. Bu noktada çatlak kremi ürünlerinin kullanımı önerilir. Ciltte oluşan bu deformasyon, ilerleyen dönemlerde makyaj malzemeleri ile kapatılmayacak boyutlara gelir.

Morarma şeklinde görülen çatlak sorunları özellikle kilo alıp verme durumlarında görülür. Ardından bu çatlaklar beyaz renge döner ve ciltte kalıcı hale gelebilir. Yaz dönemlerinde ise esmerleşen çatlaklar ciltte daha net şekilde görülür. Çatlak kremleri ve tüm çatlak bakım ürünleriyle bel, göbek ve kalça kısmındaki çatlakların görünümünün azaltılması hedeflenir.

Çatlak Kremi Çeşitleri

Oluşmuş çatlaklar için krem ürünleri, çatlak önleyici olmak üzere iki şekilde incelenir. Bu kremleri kullanmak ciltteki deformasyonların ortadan kalkması adına yardımcı görevi görmektedir. İnce deri yapısı, sürekli kilo alıp vermek ve cildin çok uzun süre kuru kalması da çatlağa sebebiyet verebilir. Çatlakların net bir çaresi olmamaktadır ancak özel formüllerle üretilen çatlak kremleri, losyon ve jeller ile bu görünüm en aza indirilmektedir. Özellikle kilo verme dönemlerinde çatlak oluşumunu engellemek için çatlak karşıtı kremler ve bu tarz ürünlerden yararlanılabilir. Bu tarz kremler çatlak sorununuzu azaltacaktır.

Çatlak bakımı çeşitlerinde yer alan serumlar, kremler ve diğer nemlendirici ürünleri uygun fiyatla inceleyebilir ve bütçenize uygun şekilde satın alabilirsiniz. Çatlak kremi çeşitleri içerisinde çatlak oluşumu önleyici kremler, karın çatlak kremi, ergenlik kilo verme gibi durumlarında oluşan çatlaklar için krem gibi ürünler mevcuttur.

Çatlak Kremi Nasıl Kullanılır?

Bu tarz kremlerin kullanımı cilt tipine göre farklılaşır. Çatlak kremi nasıl kullanılır özetlersek çatlak oluşumuna yatkın olan ve oldukça hassas ciltler ekstra olarak dikkat etmelidir. Bu süreçte daha sık krem uygulaması yapılabilir. Çatlak kremi kullanılırken öncelikle o bölgenin nemli olması gerekir. Kuru bir cilt kremi emmekte zorlanır bu nedenle çatlak kremi kullanmadan öncesinde nemlendirdiğiniz emin olmalısınız. Hamilelikte çatlak kremi kullanımı için de gebeliğin dördüncü ayından itibaren, kilo alımının arttığı dönemden itibaren, henüz çatlaklar oluşmadan kremi kullanmak deriyi daha erken yumuşatır.

Çatlak kremleri, henüz çatlak oluşumu yoksa gün aşırı şekilde kullanılabilir. Fakat çatlaklar oluşmaya başladıysa her gün mutlaka kullanılmalıdır. En iyi çatlak kremleri performans anlamında avantaj sağlasa da çatlaklar oluşmaya başlamışsa her gün mutlaka kullanılmalıdır. Bu noktada istikrar oldukça önemlidir. Ürünü en baştan doğru seçmeli, süreç içinde değiştirmemelisiniz. Sık sık değişen çatlak kremleri, beklenen etkiyi görmemenize sebep olur. Çatlak kremleri, temiz bir cilde ince bir tabaka halinde sürülür ve hafif masajla yedirilir. Bu kremler ciltte kullanıldığı itibaren deriye nüfuz eder ve onarmaya başlar.

Çatlak Kremi Faydaları

Çatlaklar, diz arkaları, karın, bacak, kalça gibi bölgelerde sıklıkla görülmektedir. Çatlaklar oldukça kötü bir görünüme neden olur. Ancak düzenli kullanıla çatlak kremi ile cilt tekrardan eski görünümüne kavuşur. Düzenli olarak bu kremleri kullanan bireyler, çatlakları en aza indirmiş ve yok olmasını sağlamışlardır. Kadınların daha sık kullandığı bu kremler, erkekler tarafından da kullanılabilir. Çatlak kremi faydaları ise şu şekilde özetlenebilir:

  • Çatlak kremi, cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır.
  • Cildi yumuşatmasının yanı sıra ölü derilerin aşınarak dökülmesini sağlar.
  • Hamilelik dönemlerinde sıklıkla görülen çatlakların ana nedeni hormonsal farklılıklardır. Bu nedenle kadınlarda daha sık beliren çatlakların bakımında hamilelikte çatlak krem çeşitleri onarıcı özelliğe sahiptir.
  • Uygulandığı bölgede kan akışını hızlandırır ve daha genç bir cilde kavuşmayı sağlar.
  • Günlük kullanım için vücudun nem kazanmasına, nem oranının korunmasında etkilidir.
  • Çatlak kremleri, dış etkenlere karşı cildi korumaya alır, güneşin zararlı ışınlarına karşı sizleri korur.
  • Morluk, kızarıklık, hafif kanama veya mantara iyi gelen çatlak kremleri, nasır oluşumunu sonlandırır ve önler.
  • Cilt kuruluğunun önüne geçer ve kremi cilde hapsederek en soğuk havalarda bile kurumayı önler.

Çatlak oluşumu, maalesef vücudun tek başına önleyemeyeceği bir problemdir. Bu sebeple destekleyici ürünler kullanılmalıdır ve çatlak oluşumuna sebep olan etmenlerden uzak durulmalıdır. En iyi çatlak kremi ürünleri bu destekleyici ürünlerin başındadır. Sizler de pürüzsüz ve daha yumuşak bir cilt için gönül rahatlığıyla kullanacağınız çatlak kremlerine dermogiz.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.