x
sadsad x
asdasd
Lekeli Ciltler-Aydınlatıcı
Filtreyi Temizle ×
Sıralama seçin
Toplam 63 ürün gösteriliyor.
Yetkili Satış Noktası
Yetkili Satış Noktası

Leke Kremi ve Cilt Beyazlatıcı Krem

Hemen herkes, dönemsel ya da kalıcı olarak cilt yüzeyinde leke sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir. Cilt yüzeyinde özellikle de yüz bölgesinde leke görünümlerinin olması aslında olağan bir durumdur. Çünkü yüz bölgesindeki cilt yapısı, vücudun diğer bölgelerine kıyasla daha hassas ve bariyer açısından irite olmaya uygun olduğu için UV ışınları, güneş, serbest radikaller gibi farklı bileşenlerden kaynaklı olarak leke oluşumuna zemin hazırlayabilmektedir. Serbest radikallerin yanında ayrıca cilt yüzeyindeki leke oluşumları, yaşlanmaya bağlı olarak da meydana gelebilmektedir. Lekelerin meydana gelmesinin nedeni ister yaşlanma belirtileri olsun isterse de serbest radikal, gebelik, sivilce lekesi ya da güneş gibi bileşenlerden kaynaklı olsun fark etmeksizin insanların kalıcı olarak bu konu ile ilgili çözüm aradıkları bir mesele olarak karşımıza çıkmaktadır. Cilt yüzeyindeki leke sorunlarına karşılık olarak ise cilt bakım rutinlerinde çeşitli içerikli ürünler kullanılabileceği gibi aynı zamanda Leke kremi kullanımı ile de bu konu ile mücadele etmek mümkündür. 

Leke kremi kullanımı, birçok farklı cilt bakım rutinlerinde kullanılabilmektedir. Özellikle cilt yüzeyindeki lekeler pigmentasyon olarak adlandırılan koyu lekeler, eşit olmayan cilt tonu gibi sonuçlar ile kendisini ortaya çıkartmaktadır. Dolayısı ile şekli, formu ya da koyuluk derecesi gibi konular ile ilgili olarak Leke kremi kullanımını serumlar, kremler ya da merhem gibi çözeltiler sıklıkla kullanım tercihlerine dahil olabilmektedir.

Leke Kremi Çeşitleri

Cilt yüzeyindeki pigmentasyon sorunu olarak adlandırılabilen leke sorunlarında leke giderici kremler ya da cilt aydınlatıcı kremler, cilt yüzeyini pürüzsüzleştirici formülasyonlar, merhem ya da Leke kremi ürünleri genellikle leke sorunu olan ya da leke oluşumuna meyilli olan cilde sahip olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca daha önce de bahsedildiği gibi cilt lekeleri güneş, gebelik sonrası, sivilce sorunları ya da serbest radikal etkileri ile beraber yaşlılık etkileri gibi nedenlerden kaynaklı olarak da oluşabilmektedir. Leke kremi tercihlerinizde ise lekelerin kaynağı önemlidir. Lekelerin kaynaklarına ve cilt yapınıza bağlı olarak krem formlarını tercih edebilirsiniz.

Leke Kremi Nasıl Kullanılır?

Leke kremi çeşitleri olarak ise cilt lekelerine neden olan sorunların kaynağının tespit edilmesi etkili bir leke tedavisinde belirleyicidir. Eğer lekelerin sorunları bahse konu olan bu nedenlerden kaynaklanıyorsa o halde Leke kremi kullanımını düşünebilir ve cilt yapınıza en uygun olan krem formlarından ve formüllerden faydalanarak leke tedavisi konusunda destek alabilirsiniz. Aynı zamanda Leke kremi kullanırken uygun bir temizlik rutini ile beraber maske ve bakım rutini geliştirirseniz, lekelerin tedavi edilmesinin yanında yeniden leke oluşumunu da büyük ölçüde engellemiş olursunuz.

 

Lekelerin kaynağı hakkında uzman bir dermatolog tarafından muayene edilmeniz birçok konu ile ilgili sizlere yardımcı olabilecektir. Cilt bakım rutinleri bu konuda sizlere büyük fayda sağlamanın yanında cilt yapınıza bağlı olarak gelişebilen farklı cilt sorunlarına karşılık da ilerleme kaydetmenize imkan tanımaktadır. Dolayısı ile cilt yapısına bağlı olarak en uygun tedavi yöntemi ve ürün içeriklerini dermatolog tavsiyesi ile öğrenebilir ya da bu konuda güvenilir ve temiz içerikli ürünleri kullanmayı tercih ederek Leke kremi kullanmaya başlayabilirsiniz.

 Leke Kremi Faydaları

Cilt sorunları arasında insanları genellikle en çok rahatsız eden konulardan birisi cilt yüzeyindeki lekelerdir. Bazı cilt tiplerinde ve yapısında lekelerin tamamen giderilmesi söz konusu olamasa da aslında doğru tedavi ve bakım rutinleri sayesinde lekelerin renk koyuluğu ve yayılması olabildiğince engellenebilmektedir. Leke tedavisinde ise en çok tercih edilen ürünler arasında Leke kremi olarak sunulan ürünler karşımıza çıkmaktadır. Cilt bakım rutinlerinizde kullanacağınız Leke kremi ürünleri sayesinde ise bu konuda olabildiğince kısa zaman içinde lekelerin renklerinin olabildiğince açılması sağlanırken aynı zamanda yeni lekelerin oluşması da büyük ölçüde önlenmektedir.

Leke kremi kullanımının yalnızca lekelerin giderilmesi ya da yeni lekelerin oluşumunun engellenmesi gibi özelliklerinin yanında, cilt bakımında gerekli nem ve bariyer koruma, destekleme özellikleri sayesinde de cilt bakımında büyük faydası bulunmaktadır. Dolayısı ile bu ürünleri yalnızca lekeler için değil aynı zamanda pürüzsüz bir cilt hedefi ile beraber eşit bir cilt tonu elde etmek için de kullanılabilmektedir. Cilt tonu eşitsizlikleri de bir leke sorunu olarak ele alınabileceği gibi zaman zaman leke kremleri ile beraber serum gibi ürünler bu amaçla da kullanılabilir ve olumlu sonuçlar elde edilebilmektedir.

Cilt Beyazlatıcı Krem

Cilt beyazlatıcı krem ürünleri cildin rengini açan ve ciltteki renk değişimlerini düzenleyerek kontrol altına alan ürünlerdir. Cilt beyazlatıcı kremler aynı zamanda leke gidericidir. Cildin aydınlık bir görünüm kazanması için cildi nemlendirmektedir. Cilt beyazlatıcı kremlerin içinde doğal besin kaynağı vardır. Bu sebeple deri üzerinde biriken ölü derileri atar. Böylece ölü deri yerine daha canlı ve daha aydınlık bir cilt oluşumu sağlar.  Vücut üzerinde meydana gelen leke sorunundan kurtulmak için düzenli şekilde cilt beyazlatıcı krem ürünlerinden kullanabilirsiniz. Yüz beyazlatıcı krem olarak da kullanılan bu ürünler, vücudun birçok yerinde kullanılmaktadır.

Güneş ışınları, ciltte lekelere neden olan pigmentler ile etkileşime girer ve aktive eder. Bu pigmentleri yok eden cilt beyazlatıcı kremleri, cilt tonunu dengelemek için koyu bölgeleri açar. Çoğu ürün sadece leke tedavisi yapmaz. Cilde aydınlık sağlar ve daha ışıltılı bir görünüm verir. Cilt beyazlatıcı kremler, cildi beyaz yapmaz burada kast edilen cildin eş tonlu ideal ve parlak görünümünü bulmasıdır. Cilt kremleri aslen cildin doğal beyazlığını ortaya çıkartır. Ancak bu süreçte cilt tonunu açabilir ve lekeleri de giderir.

Cilt Beyazlatıcı Krem Çeşitleri

İnsan vücudunda yer alan hassas noktalardan birisi cilttir. Üstelik birçok farklı çeşitte cilt beyazlatıcı krem mevcuttur. Krem seçimi yaparken öncelikle kendinizin hangi kategori içinde olduğunuzu bilmeniz gerekir. Ardından çeşitli krem ürünleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Cilt beyazlatıcı krem çeşitleri özellikle yoğun ve koyu renkteki lekelere karşı koyabilen içerikleri de mevcuttur. Ürün içerikleri yoğun lekelere karşıdır ve sunulan özelliklerden daha avantajlı özellikleri de sağlar. En iyi cilt beyazlatıcı krem yorumları ve özelliklerine bakarsak çok daha fazla ve leke tedavisi güç olan kişilerin yüksek verimlilikle kullanmasının da avantaj sağladığı görülüyor.

Cilt Beyazlatıcı Krem Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatıcı krem çeşitleri cildin renk tonunun eşitlenmesine yardımcı olmaktadır. Fakat yüksek etki alabilmek için düzenli kullanım gerekir. Bu ürünler özel içeriği sayesinde cilt kararmalarının önüne geçer. Bunun yanı sıra cilt beyazlatıcı krem nasıl kullanılır bakarsak öncelikle cildinizi temizleyin ve kararma olan bölgeye ince bir tabaka şeklinde uygulayın. Ürün emilene kadar bekleyin ve ardından farklı krem ve losyonları kullanabilirsiniz. Cilt beyazlatıcı kremleri günde iki kez sabah ve akşam olacak şekilde kullanabilirsiniz.

Özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle beraber cilt lekelerine sahip kişilerde korkularının başlangıcı olabilmektedir. Bireyler her ne kadar güneşten korunsa da her geçen sene cilt lekelerine yenisi eklenmektedir. Fakat bilinenin aksine cilt lekelerine sebep olan sadece güneş ışınları değillerdir. Kozmetik ürünler, epilasyon işlemleri, sigara, alkol gibi çeşitli faktör ise cildin rengini koyulaştırır. Bu nedenle güneş kremi ile beraber en iyi beyazlatıcı krem ürünleri kullanılabilir. Cilt beyazlatıcı kremleri sık ve fazla şekilde sürmek daha etkili bir sonuca neden olmaz. Bu sebeple belirtilen sürede doğru miktarda kullanmanızı öneriyoruz.

Cilt Beyazlatıcı Krem Faydaları

Deri üzerinde rahatsızlık veren ve kötü bir görünüm sağlayan cilt lekelerini yok etmek, cilt beyazlatıcı krem ile mümkün olur. Ciltte koyulaşma ve kararma ile kendini belli eden lekeler için kullanılan bu kremler, ton eşitsizliğini dengeleyerek daha sağlıklı bir görünüm sağlamaktadır. Bunun yanı sıra cilt beyazlatıcı krem faydaları şu şekilde özetlenmektedir:

  • Cilt üzerinde oluşan mineral düzensizliğini dengeleyen beyazlatıcı kremler cildi yeniler ve onarır. Bunun sonucu olarak meydana gelen tüm lekeleri gidermektedir.
  • Beyazlatıcı krem ürünleri ciltteki melanin salgısını azaltır. Bu nedenle kalıcı cilt beyazlatma kremi veya geçici ton eşitliliği sağlayan ürünlerle tonu dengeler. Daha açık renkli bir cilt rengini meydana getirir.
  • Kullanıldığı andan itibaren etkili olan bu kremler ciltte beyaz bir etki sağlar. Düzensiz cilt tonu ile birlikte meydana gelen koyu lekeler ile cildi düzenlemeye destek olur.
  • Cilt beyazlatıcı krem ürünleri, yaşa bağlı renk değişmelerinin engellenmesine yardımcı olur ve içinde yer alan vitamin kompleksleri ile cildi besler. Üstelik doğal nemini kazanmasını sağlayarak, cildin aygındık bir görünüm kazanmasına yardım eder.

Genel olarak cilt beyazlatıcı krem ürünleri, içindeki özel aktifler sayesinde cilde beyazlık kazandırmaktadır. Üstelik cildi güneşin zararlı etkilerine karşı korur ve buna bağlı leke oluşumunun da önüne geçmektedir. Bu nedenle düzenli şekilde cilt beyazlatıcı krem kullanabilir, düzenli kullanımla ciltteki lekeleri geride bırakabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.