x
sadsad x
asdasd
Serum Fizyolojik
Filtreyi Temizle ×
Sıralama seçin
Toplam 3 ürün gösteriliyor.

Serum Fizyolojik

Genel olarak tuzlu su olarak adını duyurmuş serum fizyolojik tıp alanında oldukça sık kullanılmaktadır. Sık olduğu gibi pek çok alanda da kullanılmaktadır. Sodyum ve klor içermekte olup tıp alanında kullanılan ve en güvenilir sıvılardandır. İlaç hazırlarken kullanılabilen bu sıvı burun tıkanıklığı, göz ile ilgili rahatsızlıklarda veya kirli yaralardan kullanılan bu sıvı kullanımı oldukça kolaydır. Küçük tüpler şeklinde de olup serum olarak da kullanılmaktadır. Bu sıvılar aynı zamanda reçete edilerek de kullanılabilmekte olup boy boy olarak üretimi de yapılmaktadır. Basit yaraların veya basit düşmelerin veya burun tıkanıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Elbette hekiminizin gerekli görmesi üzerine serum fizyolojiğin kullanılması oldukça önemlidir. Eğer hekiminiz veya doktorunuz gerekli görmüyorsa kullanılmaya gerek olmamaktadır. 

Serum Fizyolojik Çeşitleri

Burun damlası veya sinüzit hastalığında burun temizliği için veya göz damlası olarak kullanılabilmektedir. Aynı zamanda bazı ilaçların damar verilmesi gibi durumlarda serum olarak kullanılabilmekte olup kanamalı yaralanmaları temizlerken de kullanılabilmektedir. 100ml´ den başlayarak 150ml, 250ml, 500ml, 1000ml olarak değişkenlik göstermektedir. Çocuklardan gençlere ve yetişkinlere pek çok yaş grubunda kullanılmaktadır. Hekiminizin/ doktorunuzun gerekli görmesine bağlı olarak kullanım miktarı değişkenlik gösterebilmektedir. Kanamalı yaralanmalara göre veya burun tıkanıklığına veya göz ile ilgili rahatsızlıklara yönelik olarak kullanılmakta olup oldukça çok tercih edilmektedir. Hekimler/ doktorlar tarafından çokça tercih edilen bu sıvı en güvenilir sıvılardandır. En güvenilir sıvılardan olması dolayısıyla damardan ilaç verileceği zaman ilk tercih edilen sıvılar arasında yer almaktadır. Damardan ilaç verilirken güvenilir olan bu sıvı çözelti olması nedeniyle pek çok ilacın damardan verilmesi gibi durumlarda rahatlıkla kullanılabilmekte ve pek çok ilaçla tepkimeye girmemektedir.

Serum Fizyolojik Nasıl Kullanılır?

Serum fizyolojik kullanımı oldukça değişkenlik göstermekte olup kullanım alanına ve doktorunuzun reçete ettiği serum fizyolojik kullanımına göre değişkenlik göstermektedir. Hastanın şikayetine göre kullanım alanı değişkenlik gösteren bu serum fizyolojik kullanımı ve reçete edilmesi oldukça kolaydır. Serum fizyolojik kullanımı hastane içerisinde kullanılabildiği gibi hastane dışında da kullanılabilmektedir. Böylelikle kullanımı kolaylaştırılmış olup hastaya daha kaliteli bir tedavi süreci sunulmuştur. Hastanın şikayeti bu noktada oldukça önemlidir. Hastanın şikayeti üzere veya rahatsızlığı üzere serum fizyolojik çeşitlerinden reçete edilerek kullanılabilmektedir. Bu kullanım ise oldukça artık günümüzde kolaylaştırılmış olup hastanın kaliteli bir tedavi süreci içerisinde olması da aynı zamanda sağlanmıştır. Serum fizyolojik burun veya gözde damla olarak kullanılabilmekte olup farklı şekilde de kullanılabilmektedir. Örneğin kanamalı yaralanmalarda yara bölgesini temizleyerek silerek de kullanılabilmektedir. Veya damardan bir ilacın verilmesi için serum olarak da kullanılabilmektedir.

Serum Fizyolojik Kullanım Alanları

Pek çok alanda kullanılan bu serum fizyolojik kullanımı da oldukça kolaydır. Geçmişten günümüze temelde tuzlu su olarak da bilinen serum fizyolojik belirli ölçülerde sodyum ve klor içermektedir. Ph dengesi 9 olan serum fizyolojik ozmoritesi 308´ dir. 100ml´den 1000ml´ye kadar çeşitleri bulunmaktadır. İhtiyaca yönelik olarak kullanım alanı değişkenlik göstermektedir. Bebeklerde ve çocuklarda ve gençler ve daha pek çok yaş grubunda burun damlası olarak, göz damlası olarak kullanılabilmekte olup serum olarak bası ilaçların enjeksiyonu için veya kirli yaraları temizlerken kullanılabilmektedir. Tedavi edilecek olan bölgede ilk olarak serum fizyolojik ile temizlenir. Metabolizma ile en iyi bütünleşen sıvı çözeltilerden biri olup bazı ilaçları damardan serum olarak verirken de sık sık kullanılmaktadır. Burun tıkanıklığında, veya göz ile ilgili rahatsızlıklarda veya mide bulantısı, kusma, kanama, yaralanma gibi şikayetlerde yada bilinç kapalı olarak gelen hastalarda en güvenli sıvı serum olarak serum fizyolojik kullanılmaktadır. Ancak elbette bu kullanım hekimin veya doktorun gerekli görmesi üzere yapılmalıdır. O gerekli görmediği takdirde elbette kullanımı olmayacaktır. Ancak yine de en güvenilir sıvılardan olması sebebiyle mide bulantısı, kusma, kanama, yaralanma gibi durumlarda ilk tercih edilen çözeltidir. Bu çözelti içerisinde bulunan bir miktar sodyum ve bir miktar klor olması dolayısıyla sade bir içeriğe sahiptir. Bu sadelik içeriğine sahip olması nedeni ile de en güvenilir sıvılar arasında yer almaktadır. Bazen serum olarak kullanılırken bazen de küçük tüplerde bir miktar olarak muhafaza edilmektedir. Reçete ile alınabildiği gibi hastanede de gerekli durumlarda serum olarak kullanılabilmektedir.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.